Dažnai užduodami klausimai

Kas yra akupunktūra bei šildymas moksa? Kaip tai veikia?

Akupunktūra ir šildymas moksa yra vienas iš pagrindinių tradicinės kinų medicinos metodų, praktikuojamų ne tik Kinijoje, kitose pietryčių Azijos šalyse, bet ir Amerikoje, Europoje. Tai – labai senas gydymo būdas, kuriam daugiau nei 5000 metų. Akupunktūra – kinų medicinos metodas, kuomet tam tikros kūno vietos veikiamos akupunktūrinėmis adatomis. Šildymas moksa nėra atskiras kinų medicinos metodas, o akupunktūros dalis – dar vienas būdas veikti kūne esančius biologiškai aktyvius taškus. Šildymui moksa naudojamas išdžiovintas, susmulkintas standžialapis kietis, iš jo gaminami cigarai, formuojami kūgeliai. Praktikuojantys šį metodą specialistai vadovaujasi teiginiu, kad žmogaus kūnas yra maža Visata, jo dalis jungia gyvybiniai kanalai. Veikiant kanaluose esančius taškus, aktyvinami vidaus organai, skatinami organizmo savireguliacijos mechanizmai, atstatoma pusiausvyra tarp aplinkos ir žmogaus vidaus. Taip padedama išvengti ligų, o susirgus – pasveikti. Plačiau apie akupunktūros iš šildymo moksa veikimo machanizmą skaitykite čia.

Ar akupunktūra yra saugi? Ar galima akupunktūros procedūros metu užsikrėsti įvairiomis krauju plintančiomis infekcijomis?

Akupunktūra yra labai saugus metodas, jei jį atlieka kvalifikuotas specialistas, naudojantis tinkamas priemones tokioms procedūroms pritaikytoje aplinkoje. Ryškesnis nepageidaujamas poveikis pasitaiko rečiau nei kartą per 10000 procedūrų. Siekiant išvengti krauju plintančių infekcijų, mūsų klinikoje procedūroms naudojamos tik vienkartinės sterilios adatos.

Kokias ligas gydo akupunktūra?

Sveikatos sutrikimų, kurių atvejais akupunktūra padeda, sąrašas galėtų būti labai ilgas ar net begalinis. Tai nereiškia, kad akupunktūra yra panacėja nuo visų ligų, tiesiog kiekvienas atvejis, kiekvienas Žmogus vertas individualios analizės. Gali būti taip, kad kelis žmones vargina tie patys simptomai, bet jų gydymo galimybės, efektyvumas, pasveikimo prognozė gali labai skirtis. Dėl konkrečios ligos gydymo, geriausia konsultuotis su gydytoju, taip pat daugiau informacijos rasite čia.

Kiek kartų ir kaip dažnai reikės lankytis...norint, kad nors truputį pagerėtų, norint pasveikti, norint niekada nesirgti, norint pajaunėti, norint niekada nemirti...?

NEŽINAU. Kaip bebūtų keista, bet tai – tiksliausias atsakymas. Kiekvienas kitus ir save gerbiantis gydytojas, stengiasi savo darbą atlikti kuo geriau, kuo greičiau ir efektyviau padėti sergančiam žmogui, bet kiekvienas Žmogus yra atskiras Pasaulis, o Pasaulyje vykstančius procesus prognozuoti labai sunku.

Vis dėlto, vadovaujantis asmenine ir kitų kolegų patirtimi, tikimės, kad ūmiais atvejais pirmasis teigiamas akupunktūros poveikis (pradinė gydymo fazė) gali išrykškėti jau po kelių seansų, lėtinės paūmėjusios arba poūmės ligos atveju pirmieji pagerėjimo ženklai atsiras po 5 - 6 apsilankymų, lėtiniais atvejais gali tekti laukti ir 8 - 10 apsilankymo rezultatų ar net ilgiau. Ūmiais atvejais procedūros gali būti atliekamas kasdien iki pirmo pagerėjimo, vėliau apsilankymų dažnis retinamas. Paūmėjusios lėtinės ar poūmės ligos atvejais pirmąsias 5 - 6 procedūras rekomenduojame atlikti 2 kartus per savaitę. Jei būklė pagerėja, retiname procedūrų skaičių iki 1 karto per savaitę. Lėtinės ligos atveju galima iš karto pradėti nuo karto per savaitę, atliekamos 8 - 10 procedūrų, vertinamas gydymo efektyvumas, sprendžiama dėl tolimesnės gydymo taktikos.

Atsiradus pagerėjimo ženklams, pereinama į vidurinę gydymo fazę. Vidurinė fazė tęsiasi iki "gydomojo poveikio lubų" - tol, kol visiškai praeina simptomai arba būklė nustoja gerėti. Tuomet pereinama į baigiamąja gydymo fazę.

Baigiamosios gydymo fazės metu procedūros retinamos iki 2 kartų per mėnesį kelis kartus. Jei taip gydantis efektas išlieka, gydymas baigiamas. Jei būklė vėl pablogėja, grįžtama į vidurinę, ar net pradinę fazę.

Ką daryti, jei netikiu akupunktūra ir ją atliekančiu gydytoju?

NIEKO. Belieka tikėtis, kad ir be akupunktūros Jūsų būklė pagerės ar netgi pasveiksite, ko Jums iš visos Širdies linkime. Žmogaus netikėjimui kaip ir tikėjimui ribų nėra. Jūs nebūtinai patikėsite akupunktūros teigiamu poveikiu, net jei pradėjus gydymą pasijausite geriau. Pasakysite, kaip ir dauguma sako tais atvejais, kad tai tik sutapimas, kad ir taip būtų pagerėję, kad Jums padėjo kažkodėl iki tol nepadėję vaistai, masažas, pasikeitė Mėnulio fazė, Šri Lankoje pagerėjo oras ir t.t. Tikėtina, kad būklei pablogėjus, šį poveikį tikrai priskirsite akupunktūrai...